Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Rozmowy o poziomicach analogowych i elektronicznych.
Gerardzik
Posty: 30
Rejestracja: śr gru 19, 2018 2:18 pm

Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Post autor: Gerardzik »

Witam Panów i Panie,
na forum jestem stosunkowo nowy, więc jeśli taki temat już gdzieś był, to proszę o odesłanie. Chodzi mi o poziomicę Fanger Levelit. Zalezy mi konkretnie na tej marce, ale w ofercie mają tylko rozmiar 45 cm. Jak dotąd najmniejsza poziomica którą miałem w rękach to chyba 60 cm, standardowo 1m. Rozejrzałem się trochę po rynku tych poziomic i wydaje mi się, że te 40-60 cm to standard. Znalazłem nawet 30stki. Co o tym sądzicie? Poziomica do zastosowań okołobudowlanych i kontroli wykonanej roboty. Dzięki!

minstrel75
Posty: 157
Rejestracja: wt mar 12, 2019 12:50 am

Re: Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Post autor: minstrel75 »

Też się nad tym zastanawiałem aż nie kupiłem 60tki Stanleya i teraz żałuję że taka długa :oops: chodzi o zastosowanie. Normalnej poziomicy używa się trochę inaczej - ustawiasz ją na całej długości mierzonego odcinka, rysujesz ołówkiem i modlisz się żeby było git. Potem wychodzą różne rzeczy bo np. ściana była krzywa. Jak masz elektronika, to przykładasz go w kilku miejscach i zaznaczasz, a potem łączysz linie. Sprawdzisz tak np. czy ściana jest prosta i możesz montować małe elementy. Gdybym miał kupować drugi raz to kupiłbym 45 albo nawet 30, bo długa poziomica jest bardzo nieporęczna w ciasnych miejscach. Po co Ci te bajery typu piszczenie jak jest 0 czy 90 jak nie jesteś w stanie wcisnąć urządzenia w takie kłopotliwe miejsce? :roll:

Centylion44
Posty: 196
Rejestracja: sob maja 23, 2020 5:40 am

Re: Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Post autor: Centylion44 »

Jak wyżej. To jeszcze zależy od sytuacji, ale generalnie długa poziomica elektroniczna trochę przeszkadza w wykorzystaniu jej właściwości. 45 cm to wcale nie tak mało - a jeśli np będziesz miał do zmierzenia pół metra, to mniejszą poziomicą go zmierzysz - większą już nie. Ogólnie jak dla mnie wymiar praktycznie idealny. Ten Fanger Levelit wygląda całkiem fajnie, jako alternatywa dla dużej poziomicy analogowej. Z elektronicznych szedłbym raczej właśnie w coś w tym stylu. Ja osobiście mam dwie - elektroniczną 30stkę (świadomy zakup) i analogową 1.5 m. Gdybym miał je kupować jeszcze raz, to pewnie zmieniłbym 30stkę na 45tkę. 60 też może być, choć na pewno mniej poręczna. Natomiast z analogowych to na pewno 1.20m - 1.5 jest dla mnie dużo za długa... :(

Gerardzik
Posty: 30
Rejestracja: śr gru 19, 2018 2:18 pm

Re: Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Post autor: Gerardzik »

Dzięki za odpowiedź. Czyli brać 45 i się nie przejmować? Może jakieś inne propozycje w podobnej cenie?

minstrel75
Posty: 157
Rejestracja: wt mar 12, 2019 12:50 am

Re: Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Post autor: minstrel75 »

Porównywalna jakość i cena to może Stanley 42-063? Z tego co kojarze oni robią podobnej jakości narzędzia, Fanger może trochę porządniejsze jak chodzi o jakość wykonania. Cenowo praktycznie tak samo.

EDIT: poprawka, Fanger ma dokładność/rozdzielczość do 0.05 stopnia a Stanley 0.1 (dwa razy gorzej :shock: ).

PanTadeusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 24, 2020 4:47 am

Re: Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Post autor: PanTadeusz »

Że się tak wtrącę, problem z poziomicami elektronicznymi jest taki, że mało firm je robi... ja już zdecydowany na Levelit 45, ale czekam na promocję (czasem Fanger ma takie naprawde spore, tylko trzeba szukać na stronie głównej a nie po Allegro). Ja tak kupiłem dalmierz za około 200 zł i jestem fest zadowolony, ale jak wszedłem na poziomicę to już była normalna cena :( wiem że jakoś raz na miesiąc dają promocje tylko nie wiadomo kiedy 8-)

minstrel75
Posty: 157
Rejestracja: wt mar 12, 2019 12:50 am

Re: Fanger Levelit - czy 45 cm wystarczy?

Post autor: minstrel75 »

To poczekam razem z @PanTadeusz i zobaczymy jak to wyjdzie. Jak nie będzie promocji to raczej też kupię bo potrzebuję za tydzień.

ODPOWIEDZ