Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Tutaj rozmawiamy o mikrometrach analogowych i elektronicznych.
Nikos
Posty: 223
Rejestracja: pn paź 14, 2019 8:39 am

Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Post autor: Nikos »

Dzień dobry,
ujmę to krótko: używam mikrometru analogowego praktycznie codziennie, i jak dotąd nie widziałem dla niego żadnej alternatywy (mierzę podkładki do regulacji zaworów i potrzebuję dokładności do 0.005- 0.01 mm). Na suwmiarkę elektroniczną trochę zbyt dokładne pomiary, ale jak pogrzebałem po internecie, to okazało się, że istnieją także elektroniczne mikrometry. Jak się na to zapatrujecie? Nowinka i nie ma co sobie zawracać głowy czy spróbować? Mam na oku na razie Fanger Micro Pro ale nie mam pojęcia czy będzie na tyle dokładny...

wtryskiwaczowy
Posty: 104
Rejestracja: pt sie 23, 2019 5:24 pm

Re: Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Post autor: wtryskiwaczowy »

Chyba na odwrót, czy analogowy będzie tak dokładny jak elektroniczny. Miałem już styczność, wiem, że Szymek z TechTestu ostatnio go sprawdzał to pewnie Cię zainteresuje. Link: https://techtest.pl/fanger-micro-pro-mi ... -produktu/. W firmie mamy i Fangera i Mitutoyo i są super, niestety te dobre Mitutoyo są strasznie drogie. Ja nie używałem Fangera ale mogę dopytać, z tego co kojarze byli zadowoleni, no i szefu też bo sporo tansze :lol:

camel
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 31, 2019 8:47 am

Re: Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Post autor: camel »

ja sobie nie wyobrazam mierzenia anlogowym juz, ale pamietaj tez, ze kazdy elektroniczny ma analogowa miarke, sprzeglo etc... wiadomo, ze jak kupujesz marketowke za 150 zł to nie ma co oczekiwac cudow z dokladnoscia, tak jak wyzej Fanger, Mitutoyo, od siebie dorzucę jeszcze Schmidt to tam gdzie mozna celowac bez stresu 8-)

Nikos
Posty: 223
Rejestracja: pn paź 14, 2019 8:39 am

Re: Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Post autor: Nikos »

Serdeczne dzięki @wtryskiwaczowy !!! w sumie tego mi brakowało do podjęcia decyzji :D Jakoś w tym tygodniu zamówię to potem dam znać, ale patrząc po opiniach w internecie powinno być wszystko OK. Dam znać, ja jestem dość wymagający jak chodzi o narzędzia więc lubię sobie poprzeglądać. :ugeek:

filemon
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 5:01 pm

Re: Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Post autor: filemon »

Ja trochę pociągnę temat, bo sam szukam mikrometru i interesuje mnie jak to się dzieje, że ten wynik może być powtarzalny. Przecież zawsze można coś ścisnąć mocniej albo słabiej...

ogrodnik
Posty: 195
Rejestracja: czw wrz 26, 2019 7:00 am

Re: Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Post autor: ogrodnik »

Ło Panie toś się Pan popisał wiedzą... każdy mikrometr ma coś takiego jak sprzęgło - taki mały obrotowy dyngs na końcu, i zamiast kręcić tą grubą tubą, delikatnie dokręcasz sprzęgiełkiem. Wtedy nacisk jest zawsze taki sam :geek:

wtryskiwaczowy
Posty: 104
Rejestracja: pt sie 23, 2019 5:24 pm

Re: Mikrometr elektroniczny czy analogowy

Post autor: wtryskiwaczowy »

GRUBĄ TUBĄ... :? oj Panie Lingwisto... ale faktycznie, tak jak powiedział nasz SPECJALISTA OD SŁOWNICTWA wyżej, końcówkę zawsze dokręcasz sprzęgiełkiem.

ODPOWIEDZ