Suwmiarka do mierzenia blach

Dyskusje i pytania dotyczące suwmiarek analogowych i elektronicznych.
patryk1968
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 04, 2020 8:01 am

Suwmiarka do mierzenia blach

Post autor: patryk1968 »

Witam szanownych Panów i Panie,
mój problem brzmi następująco: na co dzień w pracy mierzę różne przedmioty, głównie arkusze blachy. Najważniejszym pomiarem jest grubość. Szef powiedział że jeśli potrzebuję narzędzi to teraz jest budżet. Jak dotąd używałem zwykłej suwmiarki, a poczytałem w internecie i wychodzi na to że istnieją już urządzenia elektroniczne. Cena jest mniej ważna, do 500 zł będzie w porządku. Mam dość duże palce, więc lepiej jakby to było coś solidnego :lol:

Kancer
Posty: 91
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 4:50 am

Re: Suwmiarka do mierzenia blach

Post autor: Kancer »

Jeśli chodzi o suwmiarki elektroniczne to mamy trzy przedziały:

1. Marketówki, zwykle w cenie od 50 do 120 zł. W większości dziadostwo nienadające się do użytku, szybko się psują w przy reklamacji okazuje się, że nie obejmuje ona normalnego użytkowania urządzenia. Odradzam.

2. Urządzenia ze średniej półki: Tutaj LIMIT, SCHUT. Warto, jeśli mamy budżet ograniczony do tych 150-200 zł.

3. Półka wysoka, solidne urządzenia: Mitutoyo, Fanger, Preisser. W tym budżecie powinieneś dostać już Fanger Calipro - czasem są w dużych promocjach. Jeśli Mitutoyo to tylko z metalową obudową. Preissery są fajne ale niestety instrukcja zwykle po niemiecku.

W sumie tyle. Wszystko kwestia budżetu, w innym temacie był wspomniany Fanger więc nie będziesz pierwszy :D

ODPOWIEDZ