Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Dyskusje i pytania dotyczące suwmiarek analogowych i elektronicznych.
kamyk
Posty: 32
Rejestracja: pn gru 16, 2019 6:12 pm

Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: kamyk »

Witam,
rozglądam się za suwmiarką elektroniczną. Na ten moment najlepiej wygląda Fanger Calipro, z opisów i opinii ogólnych wypada dobrze, ale chciałem dopytać specjalistów tutaj, do 400 zł znajde coś lepszego? Podoba mi się to że jest metalowa, to pewnie nie wpływa na dokładność pomiaru ale na trwałość raczej tak :D Sprawdziłem już kilka suwmiarek LIMIT, ale niestety w podobnej cenie same plastikowe... wie ktoś, czy taka suwmiarka może być dokładna i powtarzalna?

Gruzin79
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 27, 2019 3:40 pm

Re: Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: Gruzin79 »

ja mam ;) kupiłem co prawda używaną na OLX chyba za 150 zł jakiś czas temu. działa, jest dokładna. Zanim kupiłem przeglądałem różne publikacje, wiem że ktoś przetestował ją na szczelinomierzu ale to było jakiś czas temu i ciężko mi sobie przypomnieć kto. W każdym razie wyniki są powtarzalne no i powodzenia z osiągnięciem takiej dokładności z analogową :D

kamyk
Posty: 32
Rejestracja: pn gru 16, 2019 6:12 pm

Re: Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: kamyk »

Zdaję sobie sprawę że ciężko dlatego szukam, ale ja z tych co muszą poczytać i upewniać się zanim kupią. Niby można zwrócić ale zabawa w czekanie na przesyłkę, odsyłanie.. to lepiej raz a dobrze. Znalazłem ten artykuł o którym mówisz, imponujące. Nie wiem jak można inaczej zmierzyć 0.4 mm :o Raczej spróbuję, kolega ma poziomicę od Fangera i jest bardzo zadowolony, mam nadzieję że suwmiarka też się sprawdzi 8-)

tomaszlewik
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 08, 2020 8:14 am

Re: Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: tomaszlewik »

No chyba tylko mikrometrem albo suwmiarką z bardzo małą podziałką... super sprawa. Mam LIMITA i też jest w porządku, ale jednak ta plastikowa obudowa :oops: Czekam aż się zepsuje to kupię sobie coś innego. Na pewno nie patrz na marketówki, kiedyś kupiłem coś za 60 zł, podziałała uwaga 4 dni. W dodatku raz pomiar 1.15 mm a dzień później 1.45. Są jeszcze fajne MITUTOYO ale to trochę inna półka cenowa i też czasem plastikon

kamyk
Posty: 32
Rejestracja: pn gru 16, 2019 6:12 pm

Re: Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: kamyk »

No narzędzia z marketów i sieciówek są już na tym forum dość sławne :x sam kupiłem kiedyś wiertarkę firmy na P ze sklepu na L i załamałem się po otwarciu pudełka. Przecież wystarczy ledwo mocniej ją położyć i koniec. Nie to co kiedyś nie?

tomaszlewik
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 08, 2020 8:14 am

Re: Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: tomaszlewik »

Nooo mam starą niemiecką wiertarkę która przeżyła wszystko co kupiłem potem. Niestety wszyscy lecą po najtańsze i to już standard że narzędzie jest na rok czy dwa. Dlatego ja patrze tak jak Ty - przede wszystkim z czego jest zrobiona obudowa, jak trwałe będzie. No i firma nie jest już tak nowa więc jakby coś było z tymi narzędziami nie tak to raczej byśmy o tym wiedzieli :lol:

klawiszowiec
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 28, 2020 7:57 pm

Re: Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: klawiszowiec »

Niemieckie, Rosyjskie... szkoda że w PL mamy niewiele produktów którymi można się pochwalić. Co do suwmiarki Fanger to do 400 zł - według mnie - nic lepszego na razie nie ma. Da się znaleźć jakieś używane poniżej 150 zł na allegro, ale znowu te 2 czy 3 stówki to nie jest wygórowana cena. Budżet masz akurat żeby kupić coś co posłuży lata a nie tygodnie.

kamyk
Posty: 32
Rejestracja: pn gru 16, 2019 6:12 pm

Re: Fanger Calipro - dokładność pomiaru, ktoś ma?

Post autor: kamyk »

No nic chyba wezmę tą Calipro, trochę poszukałem poczytałem i coś porównywalnego znalazłem dopiero w przedziale 750-800 zł. :|

ODPOWIEDZ