Suwmiarka czy mikrometr

Dyskusje i pytania dotyczące suwmiarek analogowych i elektronicznych.
trabek21
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:54 pm

Suwmiarka czy mikrometr

Post autor: trabek21 »

Hej, chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia. Jestem na kupnie suwmiarki elektronicznej do 15 cm i teraz pytanie: potrzebuję jej do kontroli jakości przy produkcji podkładek. Nie są to supercienkie podkładki pod zwykłe śrubki tylko coś o grubości powyżej 12 mm. Dokładność jakiej potrzebuję to 0.05 mm. Czy suwmiarka elektroniczna mi to zapewni, czy lepiej szukać mikrometru? Nie ukrywam, że trochę boli mnie cena tych urzadzeń, no i jak patrzyłem na kolegę, który używa mikrometru to wygląda to na dość niewygodne.

szymek
Posty: 115
Rejestracja: wt lis 19, 2019 12:42 am

Re: Suwmiarka czy mikrometr

Post autor: szymek »

Jak to mówią to zależy. Mikrometr to faktycznie większy wydatek, ale są suwmiarki które bez problemu zapewnią Ci taką dokładność. Z ciekawości, co planujesz kupić?

trabek21
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:54 pm

Re: Suwmiarka czy mikrometr

Post autor: trabek21 »

Fanger Calipro. Jeszcze się zastanawiam, ale to jedyna której potwierdzili dokładność a ja nie chcę ryzykować.

szymek
Posty: 115
Rejestracja: wt lis 19, 2019 12:42 am

Re: Suwmiarka czy mikrometr

Post autor: szymek »

no to dobrze, Calipro powinna się nadać, do 0.05 mm na pewno. gdybyś potrzebował więcej niż 0.01 to niestety tylko mikrometr

trubadur52
Posty: 33
Rejestracja: ndz wrz 13, 2020 12:26 pm

Re: Suwmiarka czy mikrometr

Post autor: trubadur52 »

ja mam i suwmiarkę i mikrometr i przyznam że mikrometru używam bardzo rzadko, ojciec na przykład korzysta z mikrometru non stop ale on reguluje jakieś zawory takimi bardzo cienkimi podkładkami.. nie jestem pewien o co chodzi. Natomiast jak chodzi o dokładność nawet rzędu 0.01 mm to suwmiarka jest po prostu bardziej poręczna :)

ODPOWIEDZ