Dokładny wykrywacz przewodów

Wszystko na temat wykrywaczy kabli, metalu, drewna i innych detektorów.
Kamilow
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 01, 2019 12:48 pm

Dokładny wykrywacz przewodów

Post autor: Kamilow »

Dzień dobry.
Mam problem lub pytanie - potrzebuję zakupić dokładny wykrywacz przewodów. Co znaczy dokładny? Obecnie operuję jednym z wykrywaczy BOSCH'a i o ile do metalu jest świetny, to przy przewodach trochę świruje. Chodzi o przewody pod napięciem, więc sprawa jest dość poważna. Natrafiłem na kilka urządzeń które rozważam i chciałem spytać o opinię. Mam na myśli głównie Fanger Findit i BOSCH TRUVO. O obu urządzeniach słyszałem dobre opinie i oba są w interesującym mnie zasięgu cenowym.

Może ktoś coś podpowie? Interesuje mnie zasięg do 300 zł i dokładne wykrywanie kabli.

natur63
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2019 2:32 am

Re: Dokładny wykrywacz przewodów

Post autor: natur63 »

Do kabli bierz Fanger'a - w tym przedziale cenowym bezkonkurencyjny. Truvo też jest dobry, ale nie masz wyświetlacza. W Findit widać procentowy wynik im bliżej jesteś kabli i to jest chyba dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Dobre są też Zircony, ale z tego co kojarzę te naprawde dobre przekraczają 500 zł. Fanger Findit konkuruje z BOSCH GMS 100 lub 120 i cena/jakość dla mnie wygrywa. Sprecyzuj jeszcze czy chodzi Ci o kable pod napięciem czy jakieś stare instalacje???

Kamilow
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 01, 2019 12:48 pm

Re: Dokładny wykrywacz przewodów

Post autor: Kamilow »

Nieeee, jakbym chciał wydać na urządzenie którego użyje kilkanaście razy w życiu 2000 złotych to musiałbym być deczko bogatszy :? Teraz tych Fanger'ów nie mają na stanie ale już rozmawiałem i mają za niedługo dostawę. Spróbujemy :)

Kamilow
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 01, 2019 12:48 pm

Re: Dokładny wykrywacz przewodów

Post autor: Kamilow »

Pod napięciem, ale bez natężenia.

natur63
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2019 2:32 am

Re: Dokładny wykrywacz przewodów

Post autor: natur63 »

Z tego co kojarzę Fanger Findit ma około 4 cm dla kabli bez napięcia, więc na spokojnie powinno zadziałać. Ja go nie mam ale pożyczyłem od szwagra jak miałem remont i sie sprawdził to teraz polecam... tylko jak go kupisz to pamiętaj o kalibracji koniecznie, na początku myślałem że ześwirował ale był skalibrowany na inną grubość ścian. Zrobisz se to na miejscu, po prostu czytaj instrukcje, ja zawsze najmądrzejszy i próbuję bez czytania :ugeek:

wyzimiacz
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 11, 2019 11:23 pm

Re: Dokładny wykrywacz przewodów

Post autor: wyzimiacz »

Truvo jest super ale po prostu troche drogi jak na coś bez wyświetlacza. Ogólnie z tymi wykrywaczami to ciężka sprawa bo w teorii możesz kupić marketowca za 50 czy 100 zł i powinien działać ale kiedyś tak zrobiłem i prawie była tragedia... ostatnio na Allegro widziałem coś za 30 zł. Pytanie tylko czy warto ryzykować i kiedy się to zepsuje. ^^ Fanger kojarze z dyskusji o dalmierzach. Generalnie jakościowo bardzo dobrze, mam od nich elektryczną poziomicę.

spawIT
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 13, 2019 9:27 pm

Re: Dokładny wykrywacz przewodów

Post autor: spawIT »

Jak ktoś kupuje marketówki albo najtańsze z allegro to brawo on. Proszenie się i wypadek. BOSCH/Fanger/FLUKE jest git, przy czym to ostatnie dość drogie niestety..

ODPOWIEDZ