Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Dyskusje i porównania różnych dalmierzy laserowych
Kazimierz Nabakowski
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 04, 2020 11:22 am

Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Post autor: Kazimierz Nabakowski »

Cześć,
szukając dalmierzy laserowych do firmy natknąłem się na tą recenzję:
https://techtest.pl/fanger-laserpoint-p ... -produktu/

Gościa kojarzę z któregoś programu na YT i był sensowny, więc ufam że wie co pisze. Pierdoły w rodzaju połączenia z telefonem mnie nie interesują, zastanawiam się nad dokładnością tego dalmierza. Czy ktoś z Was ma taki i podzieli się opinią? Albo ma możliwość zaprezentować działanie na terenie Wrocławia?

Stawiam piwo albo skrzynkę bo potrzebuję 10 dalmierzy a to przy cenie Bosch'a gruba różnica...
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2020 8:09 am przez Kazimierz Nabakowski, łącznie zmieniany 1 raz.

99uran99
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 04, 2020 2:09 pm

Re: Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Post autor: 99uran99 »

Mam i używam. Co prawda jako amator ale praktykujący majsterkowanie że tak powiem. Mam porównanie do słabszego Boscha GLM 30, który kosztował mnie stówkę więcej niż Fangerowy. Kupiłem dwa bo potrzebowałem jednego 100 m a na GLM 100 po prostu mnie nie stać. Szczerze mówiąc - nie ma żadnej różnicy w dokładności. Jak położę obok siebie i skieruję na jakiś element to laser świeci dokładnie tak samo (piszę tutaj o mocy). Wyniki jeśli się różnią to są to rozbieżności w stylu 5.765 m jeden i 5.767 m drugi - co mieści się w granicy błędu obu urządzeń lub po prostu wynika z nierównego ułożenia.

Gdybym miał kupować dwa dalmierze jeszcze raz, wziąłbym 2X Fanger. Przede wszystkim bateria trzyma dłużej no i za 100 zł mniej mam 70 metrów więcej.

Co do GLM 50C to już w ogóle różnica w cenie x2. A tak naprawdę powinniśmy porównywać Fanger LaserPoint 100 do GLM 100, to już w ogóle wygląda śmiesznie.

renaultfan
Posty: 122
Rejestracja: czw sty 16, 2020 6:26 am

Re: Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Post autor: renaultfan »

Nie mam żadnego z tych urządzeń, ale w pracy słyszałem że firma montująca wyposażenie w Ikei z nich korzysta. :D Generalnie wygląda to naprawdę dobrze, no i jak Szymon sprawdził to pewnie jest w porządku. Jak wyżej - porównywać to tylko do Boscha GLM 100, który dla mnie jest koszmarnie drogi jak na tej klasy urządzenie.

BTW jak widzę że jest w promocji - ostatnio niestety za ponad 300 zł widziałem w innym sklepie - to chyba się skuszę. O ile można na fakturę @99uran99?

99uran99
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 04, 2020 2:09 pm

Re: Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Post autor: 99uran99 »

Ja brałem na fakturkę, zresztą z odbiorem osobistym. Nie wiem jak w tej sytuacji, ale mają siedzibę na północy Krakowa ;)

Kazimierz Nabakowski
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 04, 2020 11:22 am

Re: Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Post autor: Kazimierz Nabakowski »

Dobra, zamawiam i sprawdzimy. Jak przyjdzie to zrobię krótką recenzję jakby ktoś był zainteresowany. :)

pawlacz
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:29 pm

Re: Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Post autor: pawlacz »

Do mnie przyszedł tydzień temu i jest spoko, działa jak ma działać. Podoba mi się że jest zapakowany w taką piankę jak w walizkach np na sprzęt fotograficzny bo można go tam potem trzymać i ogólnie wygląda elegancko. Na pewno dobra opcja na prezent.

Jak chodzi o jakość wykonania to nic złego o tych produktach jeszcze nie słyszałem, a ja potrzebowałem wysyłki w ten sam dzień żeby mieć przed weekendem i pan Łukasz wszystko ogarnął. Zależy jeszcze czy akurat jest promocja, bo wiem że dalmierz da się kupić czasem za ok 200 zł, ale kolega który mi go polecił kupił wcześniej za ponad 300.

Co do GLM 50C to też jest fajny sprzęt, po prostu zasięg jest mniejszy więc ciężko porównywać. Jeśli masz budżet na GLM 100C to zamów sobie oba, przetestuj i jeden odeślij. :lol:

Kazimierz Nabakowski
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 04, 2020 11:22 am

Re: Fanger LaserPoint 100 vs Bosch GLM 50C

Post autor: Kazimierz Nabakowski »

Niestety albo na szczęście na GLC 100 mnie nie stać :D Na szczęście, bo LaserPoint sprawdził się znakomicie. Ja używam go do mierzenia objętości ładunków i jest bomba. Zamiast biegać z taśmą to myk myk i gotowe :lol: Super rozwiązanie. Jak chodzi o plusy to:

- przede wszystkim te 100 metrów, dla mnie to powinien być standard
- mierzenie objętości
- urządzenie jest po prostu ładne :ugeek:

No i pewnie kiedyś użyję tych wszystkich wzorów Pitagorsa.
IMG_20200917_102352-min (1).jpg
IMG_20200917_102352-min (1).jpg (115.47 KiB) Przejrzano 4204 razy

ODPOWIEDZ